PL EN

Formowanie roślin

Wiedza, doświadczenie, precyzja i spora doza cierpliwości zamieni tuję, cyprysika, świerka, czy klon palmowy w prawdziwe dzieło sztuki... nawet okres zimowy, dla wielu roślin okres bezlistny nie powoduje zmniejszenia ich atrakcyjności w ogrodzie.

Większość roślin jest doskonałym materiałem do nadawania roślinom kształtów niespotykanych w naturze, ale bardzo pożądanych w ogrodach formalnych, czy w tworzeniu ogrodów japońskich, gdzie złudzenie nadania roślinom kształtów przez naturę jest niemal w całości wyczarowane sprawną ręką ogrodnika wyposażonego w odpowiednie narzędzia. Część roślin, jak np. bukszpan jest stworzonych do formowania, bez którego w żadnym z ogrodów nie będą atrakcyjne.

Niejednokrotnie z roślin, jakie zastaję w ogrodach klientów, formuję rośliny na kształt zaproponowany przeze mnie i ustalony z klientem. Jeśli jednak celem jest osiągnięcie natychmiastowego efektu, a jest to ogród nowo powstający lub taki, w którym żadne z roślin nie kwalifikują się do uformowania, zapraszam do współpracującej ze mną szkółki w Gniewowie, gdzie znajdą Państwo objęte szczególna opieką i poddawane wieloletnim zabiegom formującym rośliny, bowiem efekty formowania roślin młodych widoczne są przeważnie dopiero po 5-8 latach od rozpoczęcia formowania.

« powrót

Projekty ogrodów Trójmiasto, Pomorskie
Realizacje | Oferta | Galeria